Felipe Anderson lajmëron largimin nga Lazio: Sezonin e ardhshëm do ndjek një rrugë tjetër

0
125

Felipe Anderson ka njoftuar largimin nga Lazio në fund të këtij sezoni.

Mesfushori brazilian e bëri publik këtë vendim përmes rrjeteve sociale, ku shkruan se duke qenë se nuk arritën një marrëveshje për rinovimin e kontratës, atëherë ai ka vendosur që të ndjekë një rrugë tjetër.

“Në respekt për Lazion dhe të gjithë njerëzit e tij që më kanë mbështetur gjithmonë, ju informoj se nuk kam arritur marrëveshje për rinovimin e kontratës me klubin dhe për këtë arsye do të ndjek një rrugë tjetër sezonin e ardhshëm. Gjithmonë kam treguar me fakte për profesionalizmin tim dhe përkushtimin tim ndaj Lazios, ndaj ju siguroj se do të vazhdoj të përkushtohem deri në ditën e fundit të kontratës sime për të nderuar këtë fanellë”-shkruan Anderson.

Felipe Anderson do t’u thotë lamtumirë tifozëve të Lazio-s pas gjithsej tetë sezonesh, në dy periudha të ndryshme, nga viti 2013 në 2018 dhe nga 2021 deri më sot.

Ndërsa sipas raportimeve të medieve italiane me shumë mundësi e ardhmja e mesfushorit do të jetë në Brazil te Palmeiras./SS

Leave a Reply