Emiliano Martinez shpallet portieri më i mirë nga FIFA

0
125

Emiliano Martinez është shpallur portieri më i mirë nga FIFA.

Padyshim që arsyeja kryesore e dhënies së këtij çmimi për të ishin heroizmat e tij në Kupën e Botës “Katari 2022”.

Ai kontribuoi me mbrojtjet e tij, sidomos ato të penaltive në çerekfinale ndaj Holandës dhe në finale ndaj Francës, që Albicelestët të shpallen kampionë bote pas 36 vjetësh.

Në ceremoninë e sontme, argjentinasi ishte i pranishëm për ta marrë këtë çmim.

Leave a Reply