De Jong është rikuperuar për PSG, por Barcelona e mban “të fshehtë”

0
130

Barcelona dhe Xavi mund të marrin frymë lirisht, Frenkie de Jong është rikuperuar për ndeshjen kundër PSG-së të vlefshme për ndeshjen e parë të Champions League.

Siç raporton “Sport.es”, holandezi ka marrë pjesë në seancën e mëngjesit të sotëm së bashku me pjesën tjetër lojtarëve, por klubi ka preferuar të mos e komunikojë ecurinë e riaftësimit të tij.

Mesfushori tani mund të konsiderohet 99% i rikuperuar nga ndrydhja e kyçit të këmbës dhe është e qartë se ish-mesfushori i Ajaxit do të jetë në “Parc des Princes”. Kurioz fakti që “Blaugranat” preferuan të shmangin buletinin mjekësor për De Jong, ndoshta për të mos u dhënë avantazhe kundërshtarëve të tyre./SS

Leave a Reply