Klubet e Serisë A kundërshtojnë qeverinë, vendosin 14 qershorin si afatin e fundit

Klubet e Serisë A e kanë vendosur datën 14 qershorin si afatin e fundit për t’i rinisur ndeshjet nëse vendoset që të...

Ndërron jetë ish-futbollisti shqiptar nga koronavirusi, 6 muaj pasi ishte bërë baba

Ish-futbollisti shqiptar nga Gostivari, Emir Zulbeari, ka humbur jetën nga koronavirusi në moshën 36-vjeçare. Ai ishte bërë baba vetëm...

Conte trajner i mirë, por te Reali do shkarkohej brenda vitit të parë

Në vitin e parë te Chelsea, Diego Costa ishte sulmuesi kryesor i Antonio Contes dhe shënoi shumë gola për të ndihmuar skuadrën...

Barça nuk heq dorë nga De Ligt

Verën e kaluar Barcelona provoi deri në fund që të transferojë në “Camp Nou” talentin holandez të Ajaxit, Matthijs De Ligt, por...

Cassano zgjedh formacionin më të mirë me bashkëlojtarët që ka pasur, sa shumë legjenda...

Antonio Cassano ka zgjedhur formacionin më të mirë me ish-shokët e tij të skuadrave ku ka luajtur dhe në të përfshihen emra...

Utrecht kundër anulimit të kampionatit në Holandë

Holanda vendosi dje ndërprerjen e kampionatit dhe anulimin e sezonit, duke vendosur të mos akordojë titull kampion dhe të mos zbresë e...

Ky pritet të jetë super formacioni i Newcastle për sezonin e ri

Newcastle United është skuadra që ka marrë vëmendjen e botës sportive këto ditë. Kjo skuadër, shumë shpejtë do të...

Chelsea rinovon me Giroud

Chelsea ushtroi të drejtën për rinovimin automatik të kontratës së Giroud deri në vitin 2021. Interi dhe Lazio,...

Anulohet sezoni futbollistik 2019-2020 në Holand

Anulohet përfundimisht sezoni futbollistik 2019-2020 në një prej ligave më të rëndësishme në Europë. Vendimi i qeverisë holandeze...

Unë kapiten i Shqipërisë? E kam ëndërr…

Marash Kumbulla ishte protagonist në një rubrikë në fazën zyrtare të Hellas Veronas në Instagram, ku iu përgjigj pyetjeve të shumta në...