Futbolli italian pritet të rikthehet me këtë super ndeshje

Italia ka qenë vendi më i prekur nga koronavirusi në mbarë botën ku shumë njerëz kanë humbur jetën. Futbolli...

Real Madridi rrit interesimin për Aubameyang

Klubi i famshëm spanjoll, Real Madridi është i interesuar për sulmuesin e Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang. Sipas mediave spanjolle, “Los...

Ky është formacioni i frikshëm që po planifikon Barcelona për sezonin e ardhshëm (FOTO)

Barcelona është një nga klubet e mëdha që do të bëjë investime të mëdha në merkaton e kësaj vere. Mediat spanjolle shkruajnë...

10 transferet më të mëdha këtë vit në futbollin evropian, aty është edhe një...

Afati kalimtar i verës do të jetë më i zbehtë këtë vit. Kriza ekonomike e shkaktuar nga koronavirusi do të ndikojë edhe...

Igli Tare ka gati 20 milionë euro për transferimin e Muriqit në Lazio

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare pretendohet se ka gati 20 milion euro për transferimin e Vedat Muriqit. Haluk...

Real Madridi e ofron dyshen Bale – Rodriguez për Harry Kane

Harry Kane është objektivi kryesor i Real Madridit për sezonin e ardhshëm. Nga Anglia sigurojnë se “Los Blanos” po...

Mourinho i bindur se Vedat Muriqi është si Drogba, ylli i Kosovës pritet të...

Trajneri i Tottenham Hotspur, Jose Mourinho po e shtyn kryetarin e klubit, Daniel Levy, të transferojë sulmuesin e Fenerbahces dhe Kosovës, Vedat...

Befason Liverpooli, para Sanchos e preferon Rashicën

Liverpooli nuk është i gatshëm ta paguajë çmimin e kërkuar nga Borussia Dortmundi për yllin anglez, Jadon Sancho, të cilin e vlerëson...

Rrëfim 360 gradë i Kumbullës: Origjina më shtyn të jap më të mirën, dua...

Ka lindur 20 vite më parë në Peschiera del Gadra nga një familje emigrantësh shqiptarë, që tani kanë në pronësi edhe një...

Cahill “analizon” trajnerët: Conte si Mourinho, për Sarrin nuk kam respekt

Maurizio Sarri arriti t’i dhurojë Chelseat titullin e Europa Leagues dhe vendin e tretë në renditje, në sezonin e tij të vetëm...