Befason Hetem Ramadani: Nuk po vret koronavirusi, kjo është e vërteta

Këtë të premte në studion e “Abc-ja e Mëngjesit” ka qenë inxhinieri, biznesmeni dhe studiuesi Hetem Ramadani, i cili është shprehur se...

Vaji i farave të kungullit pastron trupin, forcon zemrën…

Vaji i farave të luledielli është i pasur me vitamina A, E, C dhe K. Posedon edhe vitamina të grupit B, aminoacide...

5 ushqime që ju ndihmojnë të mbani nën kontroll tensionin e gjakut

Hipertensioni është një nga sëmundjet më të përhapura në botë për shkak të stilit jo të shëndetshëm të jetesës.

Efeket magjike të panxharit dhe rrepës në organizëm

Panxhari i kuq dhe rrepat konsiderohen gjerësisht si dy nga perimet që ofrojnë lëngje me vlera madhështore për organizmin.

Kompania e duhanit thotë se ka gjetur vaksinën kundër koronavirusit, kërkon ndihmën e shtetit

Prodhuesi i cigareve Benson & Hedges dhe Lucky Strike pretendon se ka krijuar një vaksinë kundër Covid-19, të bërë nga bimët e...

Ushqimet e dëmshme që shpejtojnë diabetin

Ushqimet e përpunuara mund të jenë të përballueshme dhe të volitshme për shumë njerëz. Nga ana tjetër, ato përmbajnë...

Ja disa ushtrime me peshqir për qafën e sëmurë dhe të shtanguar (VIDEO)

Çdokush që ndonjëherë është ballafaquar me këtë dhembje e di në çfarë mase ndikon në funksionimin normal gjatë ditës.Lajm i mirë është...

Limon dhe kripë, ja si ta largoni dhimbjen e kokës në pak minuta

Dhimbjet e kokës por edhe ato më të fortat siç është migrena, nuk mund t’i përshkruajë kurrë saktë dikush që nuk i...

Testi i gjakut mund të identifikojë mbi 50 lloje të kancerit

Shkencëtarët kanë thënë se një test i thjeshtë i gjakut mund të identifikojë 50 lloje të kancerit, zakonisht përpara shfaqjes së simptomave...

Ja si mund t’i pastroni mushkëritë nga helmet e grumbulluara me shpejtësinë e pabesueshme

Nëse këta artikuj i përfshini në ushqim, mushkëritë do t’i keni të pastra Ky ushqim do t’ju ndihmojë që...