Aloe vera, kura më e mirë për të lehtësuar shtatzëninë

Është me rëndësi që kur ta planifikoni shtatzëninë të kini kujdes për shëndetin tuaj Hapi i parë drejt pasardhësit...

Tre lugë vaj ulliri në ditë për tensionin e lartë, gjakun dhe tretjen

Përfitimet shëndetësore nga konsumimi i vajit të ullirit janë fantastike për të gjithë organizmin. Jo më kot vaji i...

Mënyrat natyrale për të lehtësuar dhe kuruar ulçerën e stomakut

Ulçera shfaqet në shtresën e brendshme të stomakut. Ajo ndodh kur acidi i stomakut irriton shtresën e lartpërmendur. Shkaktarët e ulçerës janë...

Këto janë kurat ideale kundër të ftohurës kronike

Moti është ngrohur dhe ditët me diell janë shumë të bukura, por e ftohura kronike mbetet sërish e pranishme. E ftohura kronike...

Kjo vitaminë mund të zvogëlojë rrezikun nga COVID-19

Vitamina D është mikronutrient thelbësor nga grupi i vitaminave të tretshme në yndyrë. Shpesh quhet edhe vitamina e diellit, pasiqë ndryshe nga...

Test i thjeshtë me të cilin mund të kontrolloni gjendjen e mushkërive

Sëmundja pulmonare obstruktive kronike (COPD) është sëmundje e heshtur inflamatore e mushkërive dhe parenkimës së mushkërive që shkakton pengim të qarkullimit të...

Kjo është receta e përgatitjes së çajit që ndihmon në forcimin e eshtrave

Lazanja apo byrek me hithra njihen tashmë në manualet e kuzhinës tonë. Por jo vetëm kaq. Falë përmbajtjes së...

Ja si duhet të veproni me alergjitë e pranverës

Stina e pranverës është gjithmonë e shoqëruar me shpërthimin e alergjive, por kjo e këtij viti edhe me një virus, shenjat e...

Preshi është më shumë së një perim, forcon eshtrat dhe ul presionin e lartë

Për një kohë të gjatë, preshi është parë si një perim me të cilin kanë gatuar vetëm shtresat e varfëra, por më...

Vetëm tri hurme në ditë mund t’ju mbajnë larg këtyre sëmunjdeve

Hurmet janë një frut që patjetër përdoret shumë pak në dietë dhe shumicës nuk i duken të shijshme, megjithëse është më shumë...