I vdekuri nga COVID-19 është nga Semetishti, ja si do të bëhet varrimi i...

Kryetari i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka folur për rastin e parë të vdekjes në këtë komunë të një 69 vjeçari...

Bora zbardh Opojën (FOTO)

Në viset malore dje është paralajmëruar se do të ketë ulje të temeraturave si dhe reshje bore. Gjatë natës në disa fshatra...

Kryetari i Suharekës: Të prekur me koronavirus janë edhe katër anëtarë të familjes së...

Kryetari i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka folur për rastin e parë të vdekjes në këtë komunë të një 69 vjeçari...

Vdes një grua në Prizren

Policia ka njoftuar për vdekjen e një gruaje nga Prizreni. Rasti ka ndodhur pasditen e së martës, ndërkaq sipas raportit të policisë,...

Serioziteti i fshatit Korishë dhe puna e Qeverisë, për Haskukën janë shembuj të mirë...

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka thënë se fshati i kësaj komune, Korisha, është shembulli më i mirë se si me disiplinë...

Prizreni, nga i mbrojtur po kthehet në një vatër koronavirusi (VIDEO)

Kosova, deri në një fazë të vonë, zbatoi standarde e strategji të ndryshme në qytete të ndryshme, edhe pse po përballej me...

Njoftim për qytetarët lidhur me lëvizjen brenda dhe jashtë Komunës së Prizrenit

Me rastin e caktimit të masave të reja nga niveli qendror për lëvizjen e qytetarëve, Komuna e Prizrenit, në bashkëpunim me Policinë...

Edhe një i infektuar me COVID-19 në Suharekë

Sot më 14 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me  metodën RT-PCR, janë testuar  gjithsej 137 mostra të marra...

Anton Quni nuk merr pjesë në votimin për koalicionin LDK-AAK-Nisma

As ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni, nuk ka marrë pjesë në votimin e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së për një...

Komuna e Prizrenit përgatit udhëzues lidhur me Pakon Fiskale Emergjente

Komuna e Prizrenit ka përgatitur një udhëzues lidhur me Pakon Fiskale Emergjente, të miratuar nga Qeveria e Republikës së Kosovës.