Pas masave të reja, ky është orari i ri i marketeve

Pas hyrjes në fuqi të masave të reja nga dita e mërkure më 15 prill 2020, marketet do të punojnë me...

Nga 9 rastet pozitive me covid-19: 4 nga Semetishti, 3 nga Studençani dhe 2...

Më datën 12 prill në Suharekë është konfirmuar edhe rasti i pestë pozitiv me covid-19, saktësisht në fshatin Semetisht.

Smaka: Vendimi për kufizimin e lëvizjes, në harmoni me Kushtetutën

Vendimin e Ministrisë së Shëndetësisë, që ua kufizon në nëntëmbëdhjetë minuta daljen qytetarëve, me qëllim të parandalimit të përhapjes së koronavirusit, e...

50 për qind e të infektuarve në Suharekë janë nën moshën 25 vjeçare

Dy familje nga Komuna e Suharekës janë izoluar dhe po monitorohen nga Policia, pas paraqitjes edhe të nëntë rasteve të reja me...

Nga nesër e keni të ndaluar rreptësisht të dilni me vetura, përveç në këto...

Me masat e reja të prezantuara nga Ministria e Shëndetësisë që pritet të hyjnë në fuqi nesër, ndalohet qarkullimi i automjeteve në...

Vendimi i ri: Mos gaboni të dilni pa maskë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka paralajmëruar masat e reja të vendosura nga autoritetet e vendit, në luftë me koronavirusit, ky personave...

Mësoni të gjitha vendimet për qarkullim, të cilat hyjnë në fuqi nesër

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia përmes një konference për media ka prezantuar vendimet të cilat do të hyn në fuqi...

Prizreni po e zbaton masën e karantinës (VIDEO)

Në 24 orët e fundit në Prizren është duke u respektuar masa e karantinimit. Tani është edhe ora policore...

Haskuka: Korisha shpejt mund të dalë nga karantina

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka thënë se masat e ndërmarra nga Qeveria lidhur me situatën e Koronavirusit po zbatohen...

Personat që janë testuar për Covid-19 nga komuna e Dragashit dalin negativ!

Zyrtarisht mësojmë se personat që janë nënshtruar testit për Covid-19 nga komuna e Dragashit kanë dalur negativ dhe kështu Dragashi po mbetet...