Ky është i riu nga Shkoza e Malishevës që pranohet në Akademinë e Forcave...

Albin Bytyçi nga Shkoza e Mlishevës është bërë kadeti i parë nga Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK), i pranuar me sukses...

Suhareka në karantinë, paralajmërohen edhe masa shtesë

Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj ka deklaruar se komuna që drejton po i respekton rregullat e karantinës, derisa theksoi se përveç masave...

Edhe Prizreni mund të futet në karantinë

Janë regjistruar tre raste me koronavirus në Komunën e Prizrenit. Këtë e bëri të ditur kryetari i Komunës, Mytaher...

Deputeti i katërt i LDK’së del hapur se ishte kundër rrëzimit të Qeverisë

Kundër rrëzimit të “Koalicionit të Shpresës” ishte dhe një deputet i Parlamentit nga Gjilani. Fatmir Rexhepi thotë për Express se në këtë...

Haskuka: Ata që po minimizojnë rrezikun janë duke e kryer punën e djallit

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka bërë apel tek qytetarët që të mendojnë dy herë para se të vendosin të dalin jashtë.

Prizren: Arrestohet pasi rrahu babain

Në rrugën "Mollakuqe" në Prizren, një person u arrestua mbrëmjen e së shtunës. Kjo pasi i njëjti rrahu babain...

Dhjetëra të arrestuar në Prizren e Suharekë për mosrespektim të orës policore

Mbi 30 persona janë arrestuar në Prizren dhe Suharekë, për mosrespektim të orës policore. Të arrestuarit janë liruar me...

I infektuari i fundit nga Suhareka ka pasur kontakte të shumta

Kreu i Suharekës, Bali Muharremaj, ka thënë se i infektuari i fundit nga Semetishti ka pasur kontakte të shumta me qytetarët nga...

Suharekasit mund të kthehen në qytet deri sot në orën 17:00

Suhareka mbëmë është shpallë karantinë nga Ministria e Shëndetësisë pas rasteve të reja me koronavirus. Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj,...

Edhe Suhareka futet në karantinë

Pas Prishtinës tani edhe Komuna e Suharekës është vendosur që të shpallet zonë në karantinë. Këtë e ka bërë...