Një muaj pa takuar djalin, kryeinfermierja e Infektivit jep mesazhin rrëqethës për të birin

Kryeinfermierja e Spitalit Infektiv, Ana Luca i ka dedikuar një status prekës të birit, të cilin nuk e takon prej një muaji,...

Haskuka tregon për masat që ka ndërmarrë Komuna e Prizrenit në ballafaqimin me Covid-19

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka thënë se kanë respektuar të gjitha masat parandaluese që janë vendosur nga Ministria e...

Një i prekur me COVID-19 nga Prizreni është në gjendje të rëndë, dy janë...

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka prezentuar masat që kanë ndërmarrë për ballafaqimin me Covid-19. Ai me...

“O biri i babës, qysh ke pas merak qashtu ke vdekë”, video nga lufta...

Janë të shumta pamje e trishta të 20 viteve më parë të familjeve të cilët humbën më të dashurit e tyre në...

Dëmtohet tubi i ujit, disa lokacione në Prizren do të kenë probleme me ujë...

Për shkak të një defekti në gypin transportues fi 600 mm afër kishës në rrugën për Prevallë, sot pritet të ketë ndërprerje...

Në 21 vjetorin e rënies, kujtohet Heroi Ismajl Kryeziu

Në pamundësi për të bërë homazhe në varrezat e dëshmorëve, tek përmendorja si dhe vizitë në familjen e heroit Ismajl Kryeziu, shkaku...

Gashi: Osmani është zonjë e nderume, por largimi i saj ndoshta s’do ta dëmtonte...

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, në një intervistë për Eurnews Albania, ka thënë se LDK po punon për emrin...

Gashi përkujton heroin Smajl Kryeziun në 21 vjetorin e rënies

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Kujtim Gashi ka përkujtuar heroin, Smaj Kryeziu në 21 vjetorin e rënies. “Sot përkujtojmë...

PDK-ja në Prizren përgëzon banorët e Korishës për respektimin e karantinës

Fshati Korishë edhe zyrtarisht ka dalur nga karantina. E lidhur me këtë ka reaguar edhe dega e PDK-së në...

Tetë persona të arrestuar në Prizren, nuk rspektuan orën policore

Tetë persona nuk kanë respektuar orën policore në Prizren. Ata janë shoqëruar në polici dhe janë liruar me procedurë...