LDK, AAK e Nisma vazhdojnë takimet për të harmonizuar programin qeverisës

Deputeti i Nismës Socialdemokrate të Kosovës, Endrit Shala ka bërë të ditur se sot janë takuar përfaqësues të Aleancës për Ardhmërinë e...

Policët hiqen nga hyrje-daljet, shtohen kontrollet brenda qyteteve (VIDEO)

Kontrollimit të hyrje-daljeve nga policia i erdhi fundi në natën në mes të shtunës e të dielës kur Prishtina u hoq nga...

14 persona të arrestuar për mosrespektim të masave në Prizren

Gjatës ditës së djeshme në Kosovë janë shënuar 10 raste të mosrespektimit të masave anti-Covid. Me këtë rast Policia...

Ulja e pagave në sektorin publik e papranueshme, paralajmërohen greva e protesta

Edhe pse ende nuk ka një vendim përfundimtar nga Ministria e Financave dhe Transfereve për uljen e pagave në sektorin publik pas...

Babai i 26 vjeçarit nga Gjilani fajëson Kurtin, Sveçlën, e Vitinë për vdekjen e...

Naim Musliu, babai i 26-vjecarit që vdiq dje në rrethana tragjike gjatë kohës sa po qëndronte në karantinë në qendër të studentëve,...

Vendosja në karantinë, MSH: Nuk ka pasur asnjë dokument që 26 vjeçari vuan nga...

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitita, me zëvendësin e tij dhe sekretarin e Përgjithshëm të Ministrisë, kanë mbajtur një konferencë për...

Prizreni del nga karantina me brengën e shtimit të numrit të të infektuarve

Komuna e Prizrenit të dielën është liruar nga masa e karantinës. Megjithëkëtë shqetësimi për rritjen e numrit të personave të infektuar me...

30 fëmijë lindin në Spitalin e Prizrenit

Në repartin e gjinekologjisë të Spitalit të Prizrenit, javën e kaluar kanë ardhur në jetë 30 fëmijë. Teuta Gurgushka,...

Nesër hapen lokalet, ja sa persona lejohen brenda

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar masat e reja lehtësuese drejt daljes nga karantina të cilat do të fillojnë së zbatuari nga nesër,...

Shehu: Tre të infektuarit janë raste kontakti

Sot në Prizren janë testuar 33 persona për koronavirus. Nga këto 33 teste, tre prej tyre kanë rezultuar pozitiv.Siç...