Spanjollja 101-vjeçare mposht koronavirusin, del nga spitali me duartrokitje (VIDEO)

Një grua 101-vjeçare, Encarnacion Buisan, ka arritur të mposhtë koronavirusin në spitalin e Huesca-s, në Spanjë, pasi u regjistrua si pacientja e...

Mbyllje, çfarë mbylljeje? Reagimi i pazakonshëm suedez ndaj koronavirusit

Përderisa pothuajse krejt Evropa është mbyllur për ta përballuar më lehtë përhapjen e koronavirusit, është vetëm një shtet që po e vazhdon...

U vihet flaka stacioneve 5G/ BBC: Dy teoritë që e lidhin me virusin

Qeveria britanike reagoi pasi stacionet 5G në disa qytete të mëdha në vend u sulmuan dhe iu vu flaka.

Inxhinieri shqiptar projekton maskat që do të përdoren në Nju-Jork

Një histori filmash, në kohë koronavirusi, por pa dyshim edhe një motiv mburrje për shqiptarët që banojnë në Amerikë, dhe jo vetëm.

500 deri në 1 000 euro gjobë nëse nuk respekton distancën

Mosrespektimi i distancës minimale prej 1,5 metrash në Berlin për të luftuar pandeminë e koronavirusit gjobitet deri në 500 euro, njoftoi sot...

Prindërit u’a lënë emrin Korona dhe Covid dy binjakëve të tyre

Mirësevini në këtë botë Korona dhe Covid. Këto janë emrat e dy binjakëve të lindur në qytetin Raipur të Indisë.

E trishtë, si bëhen gati varret për viktimat e koronavirusit në këtë shtet (FOTO)

Janë të frikshme dhe të trishta këto foto të publikuara nga The Guardian. Imazhet vijnë nga Sao Paulo, Brazil,...

Gjatë periudhës së karantinës ju mungon gjumi? Ja 4 aplikacionet që zgjidhin problemin

Ju ka ndodhur gjatë periudhës së karantinës që t’ju mungojë gjumi? Të ndenjurit brenda, puna nga shtëpia, gjimnastika apo gatimi, të kombinuara...

Krijohet ventilatori për frymëmarrje në Kosovë

Ventilatori është testuar dhe shumë shpejt do të jetë i gatshëm për prodhim Virusi korona është shpërndarë në shumë...

Zgjidhja për internet të shpejtë në shtëpi është kaq e thjeshtë

Shumë njerëz janë ngujuar në shtëpi këto ditë dhe janë fiksuar te pajisjet e tyre, që lidhen me internetin.