Vietnami shembull në luftimin e COVID-19, nga 95 milionë banorë – vetëm 262 të...

Si një vend që nuk e ka as edhe një të vdekur dhe numri i të infektuarve me COVID-19 është 262, Vietnami...

91 pacientëve të shëruar u është kthyer koronavirusi

OBSH është zotuar se do t’i hulumtojë raportimet nga Koreja e Jugut në lidhje me rikthimin e koronavirusit tek pacientët që fillimisht...

Moment i tmerrshëm kur pulëbardha e përpin lepurin për së gjalli (VIDEO)

Moment i tmerrshëm kur pulëbardha e përpin lepurin për së gjalli. Një pamje e tmerrshme është publikuar në internet,...

Nuk do ta besoni, këta janë emrat shqiptarë që ndalohen edhe me ligj

Në zyrat e Gjendjes Civile në Republikën e Shqipërisë, ekziston një listë me emrat e papërshtatshëm (antroponime) të ndaluar.

Kosovarët krijojnë ventilatorët për frymëmarrje, së shpejti fillon prodhimi (VIDEO)

Gazetari Ardian Gaxherri, na e sjell storien për një pajisje shumë të kërkuar në mbarë botën. Në kohën e...

Spanjollja 101-vjeçare mposht koronavirusin, del nga spitali me duartrokitje (VIDEO)

Një grua 101-vjeçare, Encarnacion Buisan, ka arritur të mposhtë koronavirusin në spitalin e Huesca-s, në Spanjë, pasi u regjistrua si pacientja e...

Mbyllje, çfarë mbylljeje? Reagimi i pazakonshëm suedez ndaj koronavirusit

Përderisa pothuajse krejt Evropa është mbyllur për ta përballuar më lehtë përhapjen e koronavirusit, është vetëm një shtet që po e vazhdon...

U vihet flaka stacioneve 5G/ BBC: Dy teoritë që e lidhin me virusin

Qeveria britanike reagoi pasi stacionet 5G në disa qytete të mëdha në vend u sulmuan dhe iu vu flaka.

Inxhinieri shqiptar projekton maskat që do të përdoren në Nju-Jork

Një histori filmash, në kohë koronavirusi, por pa dyshim edhe një motiv mburrje për shqiptarët që banojnë në Amerikë, dhe jo vetëm.

500 deri në 1 000 euro gjobë nëse nuk respekton distancën

Mosrespektimi i distancës minimale prej 1,5 metrash në Berlin për të luftuar pandeminë e koronavirusit gjobitet deri në 500 euro, njoftoi sot...