Shoku im kishte 12 kolesterol, dyfishin e vlerës normale, dhe me këtë ilaç ju normalizua shume shpejt..!?

0
248

Shoku im kishte 12 kolesterol, dyfishin e vlerës normale, dhe me këtë ilaç ju normalizua shume shpejt.

Përbërësit: 600 g limon, 60 g hudhër të bërë në shtëpi (jo kineze!), 2 litra ujë. Dhe: 10 g sodë buke dhe ujë.

Procedura: Futeni limonin në ujë në të cilin e keni tretur sodën e bukës. Lëreni të qëndrojë për të paktën 5-6 orë. Pastaj hiqni limonin nga tretësira dhe lajeni mirë nën ujë të rrjedhshëm të ftohtë.

Pritini limonin në 4 pjese, së bashku me lëvozhgën, pastaj vendoseni në një tas më të thellë. Mos e qëroni hudhrën, thjesht hiqni pjesën e rrënjës, më pas shtypni çdo thelb me një pirun për ta thyer dhe futeni në limonin e prerë.Hidhni 2 litra ujë të ftohtë mbi to dhe vendosini në zjarr të ziejnë. Pasi të vlojë, hiqeni nga zjarri dhe lëreni të mbuluar të ftohet për 12 orë në temperaturë dhome. Më pas kullojeni përmes një sitë çaji dhe ruajeni në shishe qelqi që duhet të ruhen në frigorifer.

Pini 100 ml çdo mëngjes, para ushqimit, në stomak bosh. Nuk pihet menjëherë, por në disa gllënjka. Kur sasia të jetë harxhaur, bëni një pushim prej 7 ditësh, pastaj përsëriteni me një dozë tjetër. Pushoni përsëri dhe përsëritni për herë të tretë. Pra, gjithsej tre herë me pushime prej shtatë ditësh në mes.Pas këtij trajtimi, kolesteroli sillet në mënyrë të sigurt në kufijtë normalë. Kjo recetë më është dhënë nga një mik që kishte mbi 12 njësi, dy herë më shumë se normalja, dhe pasi mori ilaçin, u kthye në normalitet.

Leave a Reply