Rexhaj: Në takimet në SHBA kemi biseduar për planin 10 vjeçar të FSK-së

0
368

Deputeti i VV, Arbër Rexha, në emisionin Prime Time, ka folur për takimet ndërpartiake të zhvilluara në SHBA, ku një prej pikave kryesore e diskutimit ka qenë për planin 10 vjeçar të FSK-së, raporton Gazeta10.

“Kemi pasur takime me përfaqësues të shtetit të Arkansas, të Ajovës pra një shtet I cili është binjaksu më Kosovën i cili i ndihmon pra shumë FSK-së, dhe këto takime është shpreh sidomos nga ana ime që forca e Republikës së Kosovës pra FSK-ja të ec 10 hapa përpara sepse ju e dini që ne kemi një plan të transformimit të FSK-së në 10 vitet e ardhshme. Në këto takime pikëqëndrimi im ka qenë që në kjo forcë që në 10 vite të ec shumë më shpejt dhe se meqensë se kemi aleancë historike me SHBA-të që të na ndihmojnë.”, tha Rexha./Gazeta10.

Leave a Reply