Ndiqet nga shumë klube të Serie A dhe La Liga-s, talenti argjentinas: Do ishte bukur të luaja në…

0
133

Talenti argjentinas Agustin Giay shumë shpejt mund të bëhet pjesë e futbollit europian, me mbrojtësin që ka tërhequr vëmendjen e një sërë klubeve të Serie A, siç janë Milan, Lazio, Atalanta e Bologna, por edhe të La Liga-s, me Atletico Madrid dhe Granada-n që po e ndjekin me shumë interes.

Duke folur për këtë çështje, Giay theksoi se do të ishte bukur nëse do të luante në Itali, por edhe në Spanjë.

“Verën e ardhshme e shoh veten në Evropë. Do të ishte mire në Itali ose Spanjë. Do të shohim”-deklaroi argjentinasi./SS

Leave a Reply