53 aksidente vetëm në 24 orët e fundit në Kosovë, policia dënon mbi 1,880 shoferë

0
39
Foto: Ilustrim

Në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 53 aksidente në komunikacion.

Policia e Kosovës bën të ditur se 27 nga aksidentet ishin me persona të lënduar, kurse në 26 aksidentet tjera raportohet vetëm për dëme materiale.

Gjithashtu polica gjatë ditës së djeshme ka shqiptuar edhe 1 mijë e 885 tiketa trafiku për shoferët që nuk kanë respektuar rregullat e komunikacionit.

Përveç aksidenteve dhe tiketave të shqiptuara, policia në 24-orët e fundit ka arrestuar edhe 23 persona, 16 prej tyre janë dërguar në mbajtje, një person në dalim policor dhe një tjetër në vuajtje të dënimit.

Leave a Reply