Njihuni me 7 ushqimet që ju zgjasin jetën

0
258

Sekreti i jetëgjatësisë qëndron në ushqimet që ne hamë. Ndërsa plakja është e pashmangshme, ka shumë që mund të bëni për të promovuar një jetë më të gjatë dhe më të shëndetshme.

Kjo përfshin rishikimin e zakoneve tuaja aktuale të të ngrënit dhe zgjedhjen e më shumë ushqimeve për një jetë më të gjatë. Kur bëhet fjalë për jetëgjatësinë, gjëja e parë që duhet të keni parasysh janë ushqimet që keni tendencë të konsumoni.

Lajthia

Qepa

Drithërat

Çaji jeshil

Shafrani i Indisë

Vaj ulliri ekstra i virgjër

Luleshtrydhet.

Leave a Reply