Kaq pagoi Dua Lipa për bashkëpunimin me DaBaby në këngën “Levitating”

0
369

Merita e artistit DaBaby u hoq nga “Levitating (Remix)” e Dua Lipës pas komenteve të tij homofobike të bëra në Rolling Loud Miami, korrikun e kaluar. Edhe pasi humbi në pozicionin kryesor të grafikut dhe rrotullimet në radio, ai dyshohet se mori një “çantë të madhe” për vargun e tij.

Sipas Billion Dollar Baby Ent. nënshkruesi Stunna4Vegas, DaBaby u pagua rreth 350,000 dollarë për vargun e tij në këngën e Dua Lipës Future Nostalgia 2020.

“Unë nuk dua ta shpërndaj biznesin e tij, por mendoj se ai u pagua rreth 350,000 dollarë për atë varg,” tha ai për VladTV.

Menjëherë pas sharjes, Dua Lipa u distancua nga DaBaby dhe ylli britanik i popit lëshoi ​​një deklaratë duke përçmuar reperin “BOP” pasi ajo ishte “e tmerruar dhe e befasuar” nga komentet e tij.

“Jam e befasuar dhe e tmerruar nga komentet e DaBaby,” shkroi ajo në Instagram korrikun e kaluar. “Unë me të vërtetë nuk e njoh këtë si personin me të cilin kam punuar. E di që fansat e mi e dinë se ku qëndron zemra ime dhe se qëndroj 100 për qind me komunitetin LGBTQ. Ne duhet të bashkohemi për të gjetur stigmën dhe injorancën rreth HIV/AIDS.”

“Levitating” arriti kulmin në numrin 2 në Billboard Hot 100 dhe aktualisht është 4x-platinum. Videoja e remiksit ka mbi 570 milionë shikime në YouTube.

Leave a Reply