427 raste të reja sot me COVID-19 në Kosovë, dy të vdekur

0
43
Foto: Ilustrim

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ️Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.541 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ️Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.704.633 doza të vaksinës.
ℹ️Deri më sot 793.574 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ️Deri më sot janë dhënë 24.841 doza përforëcuese dhe 2.137 doza të treta të vaksinës COVID-19.
ℹ️Nga 5.881 testime, 427 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ️Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes.
ℹ️Sot janë shëruar 31 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.315.
ℹ️Në total numri i rasteve aktive është 2.811.

ℹ️Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/embed/reporting/2e546d77-8f7b-4c35-8502-38533aa0e9e8/page/MT0qB?fbclid=IwAR1DsZfb7m8o8gN1X8MlUVvRjtlZp6quFEtfu-L3SCZlz9Sbtk4a3M_TLQA

Leave a Reply