Kjo është arsyeja që do t’ju bëj nga sot të vazhdoni të pini çajin e bananes

0
206

Gjumi i mirë është thelbësor për funksionimin e duhur të të gjithë trupit, si dhe për mirëqenien dhe shëndetin tonë të përgjithshëm.

Mangësia e gjumit mund të dëmtojë seriozisht shëndetin tuaj dhe të çojë në probleme me shëndetin të tilla si kanceri, obeziteti, dhe diabeti.

Modelet e parregullta të gjumit ose pagjumësia mund të çojnë në pasoja të tme rrsh me për shëndetin. Ja një recetë natyrale që mund t’juu vijë në ndihmë në raste të tilla.

Përbërësit: 1 banane (organike), pak kanellë, 1 tenxhere të vogël me ujë.

Metoda e përgatitjes:

Përgatitja e këtij ilaçi është shumë e lehtë dhe e shpejtë. Ajo çfarë duhet të bëni është të prisni skajet e bananes dhe të vendosni bananen në një tenxhere me ujë të valë.

Lereni atë në vlim për rreth 10 minuta dhe pastaj derdhni lëngun në një gotë e madhe (të filtruar). Spërkatni pak kanellë mbi të.

Pini këtë çaj të shijshëm natyral një orë para se të shkoni për të fjetur./healthyfoodhouse.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here