Chelsea pas De Ligt

0
276

Gjiganti londinez, Chelsea janë vendosur pas lojtarit të Juventusit, Matthijs de Ligt.

Pas largimit të Antonio Rudiger nga ‘Stamford Bridge’ Chelsea janë në kërkim të një qendërmbrojtësi.

Sipas lajmeve që po qarkullojnë së fundmi në Itali dhe Angli, londinezët kanë hedhur sytë drejt De Ligt, përcjell lajmi.net.

Holandezi ka kontratë më Juventinët deri në vitin 2024, por një ofertë e mirë drejt tij ‘Zonja e Vjetër’ do mund ta pranojnë.

Mbetet të shihet nëse do të ndodhë një transferim i lojtarit drejt Anglisë.

Leave a Reply