Çfarë janë dritat e çuditshme që u shfaqën në qiellin turk para tërmetit?

0
457

Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 7,7 që tronditi Turqinë dhe Sirinë mëngjesin e sotëm ka lënë të paktën 3600 të vdekur.

Lajmi i tërmetit ka tronditur gjithë botën, me videot e postuara që tregojnë shkatërrimet e lëna pas nga lëkundjet e forta, ndërtesat e shembura si dhe qytetarët që mblidhen në hapësira të gjera për të shpëtuar nga tërmeti i radhës.

Në rrjetet sociale po qarkullon edhe një video që tregon një dritë të çuditshme që u shfaq në qiell pak para nisjes së tërmetit.

Leave a Reply