Zyrtare: Fekir lojtar i Real Betisit

0
36

Nabil Fekir është transferuar në ekipin e Real Betisit.

Fekir zgjodhi Betisin para klubeve të mëdha evropiane si Napoli dhe Arsenal të cilët ishin të interesuara për të.

Ish-sulmuesi i Lyonit, zgjodhi të mos luajë në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm pasi Real Betisi sezonin e kaluar përfundoi në vendin e dhjetë. Real Betisi arriti të transferojë Fekirin për 17.5 milionë euro.

Leave a Reply