Zafir Berisha: Kosova nuk është çiflig i Albinit!

0
439

Ish-deputeti i Nismës Socialdemokrate, Zafir Berisha, ka adresuar kritika të shumta në drejtim të Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti.

Berisha e ka quajtur “rrugaq” Kryeministrin në detyrë, ndërsa ka thënë se Kosova nuk është çiflig i tij.

Reagimi i plotë i Zafir Berishës:

Kosova nuk është çiflig i Albinit!

Nesër vazhdon me angazhimet e tij për ta dëmtuar shtetin me projekte dhe veprime antikushtetuse për intetesa meskine sikurse Kosova të jetë pronë private e tij, atēher vërtet Albinin me urgjenc duhet me dërguar në psikiatri.

Se Albini është ,,rrugaqë”, këtë ka kohë që unë e kam kuptuar, por sot (konfetenc për media) bëri mir që e hoqi maskën vetë dhe tregoj fytyrën e vërtet prej maskarai.
Nëse Albini e ka recituar një poezi të bukur për këtë vend, nuk nënkupron se e ka të drejtën me ofendu qytetarin dhe me lozën me fatin e vendit si me top futbolli.

Kosova me rregullimin kushtetues është vend paralamentar, prandaj Kuvendi (Parlamenti) është organi më i lartë që i jepën kuptim shtetit ligjor në Kosovë, askushë tjetër!
Në Kosovë votohet për Kuvend i cili zgjedhën pastaj kryeministrin, qeverin dhe presidentin e jo ashtu si mendojn trushpërlarit!
Zafa

Leave a Reply