Vaji i farave të kungullit pastron trupin, forcon zemrën…

0
472

Vaji i farave të luledielli është i pasur me vitamina A, E, C dhe K. Posedon edhe vitamina të grupit B, aminoacide omega 6 dhe 9, minerale (fosfor, kalcium, magnez, kalium) dhe elemente (hekur, zink, mangan).

Vetitë shëruese: – rregullon problemin e prostatës së rritur – shëron infeksionet në traktin urinar – rregullon kolesterolin – ndihmon te sëmundjet kardiovaskulare – rregullon tretjen – përmirëson punën e veshkave – përmirëson sistemin imun – ndikon pozitivisht në shikim, disponim – ndikon mirë në lëkurë – parandalon rënien e flokëve Vajin duhet ta përdorni në këtë mënyrë: – 2 lugë – 2 herë në ditë (në mëngjes së bashku me kafjall dhe në mbrëmje përmes darkës).

Leave a Reply