Tottenham afër të nënshkruajë me Adama Traoren

0
118

Tottenham Hotspur thuhet se është afër të nënshkruajë me sulmuesin e Wolfs, Adama Traore.

Sipas raportimeve, “Ujqërit” dëshirojnë që ta shesin edhe në këtë afat kalimtar.

Kontrata e 25 vjeçarit skadon në qershor të vitit 2023 dhe e ka bërë të qartë se ai nuk ka ndërmend të nënshkruajë një kontratë të re, transmeton Klankosova.tv.

Trajneri i Spurs, Antonio Conte, i ka dhënë prioritet reprezentuesit spanjoll dhe klubi është i sigurt se do të arrijë një marrëveshje së shpejti.

Leave a Reply