Ylli i Liverpoolit, transferimi i radhës i Koeman te Barcelona

0
143

Mundo Deportivo të premten e kaluar ka raportuar për bisedime të përshpejtuara mes Barcelonës dhe Liverpoolit për të mbyllur marrëveshjen.

Është tani media holandeze De Telegraaf, që merr si të kryer transferimin e mesfushorit holandez te Barcelona, përcjell lajmi.net.

Wijnaldum do t’i kushtojë Barcelonës rreth 20 milionë euro, dhe do të nënshkruajë kontratë tri vjeçare.

Lojtari ka raporte të mira me trajnerin e ri të Barcelonës, duke qenë një lojtar i besueshëm i tij te kombëtarja e Holandës.

Leave a Reply