Werner ‘tradhton’ Liverpool-in, afër transferimit te Chelsea

0
36

Ylli i RB Leipzig, Timo Werner pavarësisht lidhjeve me Liverpool, është afër t’i bashkohet Chelsea-s.

Gjermani këtë sezon ka shkëlqyer në Bundesligë dhe kërkohet nga shumë gjigantët anglez, si Manchester United, Chelsea dhe Liverpool.

Kishte raportime që “Reds” ishin favorit, mirëpo sipas Bild, lojtari është afër për tu transferuar te rivali, Chelsea.

“Blutë” e Londrës janë të gatshëm të shpenzojnë rreth 60 milionë euro për të realizuar këtë lëvizje, raporton arbreshi.

Thuhet se edhe Inter, Juventus dhe Barcelona gjithashtu janë duke e monitoruar situatën e lojtarit. 

Leave a Reply