Van Persie zgjedh 6 bashkëlojtarët më të mirë gjatë karrierës së tij

0
54

Ish-sulmuesi holandez, Robin van Persie, ka zgjedhur gjashtë bashkëlojtarët më të mirë gjatë karrierës së tij, shkruan “Zeri.info”.

Në këtë listë hyjnë dy legjenda nga Arsenali dhe katër të tjerë nga Manchester Unitedi.

Denis Bergkam dhe Thierry Henry nga Arsenali, Paul Scholes, Wayne Rooney dhe Ryan Giggs nga Manchester Unitedi dhe Ruud Van Nistelrooy nga përfaqësuesja holandeze.

“Shumë e vështirë për t’i zgjedhur emrat. Do të  thosha Dennis Bergkamp, Thierry Henry, Ryan Giggs, Paul Scholes, Wayne Rooney dhe Ruud van Nistelrooy”, ka thënë ai për BBC-në.

Leave a Reply