Vaki kosovare: Futbollistët e festojnë me kamion inkuadrimin në Superligë

0
50

Malisheva dhe Ulpiana janë dy skuadrat që tashmë edhe zyrtarisht janë pjesë e Superligës së Kosovës.

Të dy skuadrat e kanë përfunduar edicionin në vendin e parë në grupet e tyre, andaj si të tilla tashmë do të garojnë në elitën e futbollit kosovar, shkruan GazetaBlic.
Pas ndeshjes ka shpërthyer fest atek të dyja skuadrat. Megjithtë, një vaki shumë interesante u pa tek futbollistët e Ulpianës.

Ata festuan në një kamion rrugëve të Lipjanit, festë kjo që nuk është parë më herët.

Kënga e tyre ndëgjohej teksa shumë qytetarë u ndalën për të festuar së bashku.

Leave a Reply