United transferon Diallon

0
78

Manchester United e ka finalizuar transferimin e Amad Diallos nga Atalanta.

Djajtë e Kuq janë pajtuar që t’i paguajnë deri në 37 milionë funte për shërbimet e të riut në rast të përfshirjes së shtesave, transmeton Klan Kosova.

Ai po ashtu bëhet lojtari i parë që transferohet dhe regjistrohet nën rregullat e reja të federatës angleze të cilat janë implementuar pas daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian.

Leave a Reply