Skocia në “Euro 2020”, eliminon Serbinë midis Beogradit

0
50

Skocia ka siguruar plasmanin në “Euro 2020”, duke e mposhtur sonte Serbinë pas ekzekutimit të penaltive.

Rezultati i kohës së rregullt dhe ai i vazhdimeve ishte një me një.

Christie i dha epërsinë Skocisë në minutën e 52 pas asistimit nga McGregori.

E shifrat për serbët i barazoi Luka Joviq, duke shënuar në minutën e 90, pas asistimit nga Mladenoviqi.

E në penalti Skocia ishte më e mirë duke fituar me 5-4. Ishte sulmuesi serb, Mitroviq, ai që humbi penaltinë.

Sot biletën për në “Euro 2020” e kanë siguruar edhe Maqedonia Veriore, Hungaria e Sllovakia.

Leave a Reply