Real Madridi publikon listën e lojtarëve ndaj Interit, tri mungesa të mëdha

0
44

Real Madridi ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e radhës ndaj Interit.

“Los Blancos” do jenë me tri mungesa të mëdha në këtë super derbi në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Qendërmbrojtësit Sergio Ramos dhe Eder Militao së bashku me sulmuesin Karim Benzema do mungojnë.

Mirëpo, në listë është rikthyer Casemiro që më herët nuk arriti të zhvillonte asnjë lojë sepse ishte i prekur nga COVID-19.

Lista e plotë e lojtarëve:

Portierë: Courtois, Lunin, Altube

Mbrojtës: Carvajal, Varane, Nacho, Marcelo, Mendy, Chust

Mesfushorë: Kroos, Modric, Casemiro, Odegaard, Isco.

Sulmuesit: Hazard, Asensio, Lucas, Vinicius, Mariano, Rodrygo, Duro.

https://platform.twitter.com/embed/index.html?dnt=true&embedId=twitter-widget-0&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1331001437816500227&lang=en&origin=https%3A%2F%2Flajmi.net%2Freal-madridi-publikon-listen-e-lojtareve-ndaj-interit-tri-mungesa-te-medha%2F&theme=light&widgetsVersion=ed20a2b%3A1601588405575&width=550px

Leave a Reply