Real Madridi ofron 80 milionë dollarë plus Modriqin për Milan Skriniarin

0
9

Skuadra madrilene është në kërkim të një mbrojtësi, për të përforcuar edhe më shumë repartin defansiv të skuadrës.

Sllovaku, Milan Skriniar është një ndër qendërmbrojtësit më të mirë në botë për momentin dhe përpos Realit për të është interesuar edhe skuadra e Jurgen Kloppit, Liverpooli.

Sipas Don Balon “Los Blancos” janë të gatshëm të ofrojnë 80 milionë euro plus Luka Modriqin ose Eder Militaon si pjesë e marrëveshjes për sllovakun.

Skriniar është një nga lojtarët kyç të Interi-t këtë sezon, skuadër kjo e cila është duke luftuar me Juventusin për titullin e kampionit për këtë stinor në Serie A./kp

Leave a Reply