Presidenti i UEFA-s: Real Madrid – Chelsea, ka gjasa që s’luhet?

0
25

Presidenti i shtëpisë më të madhe të futbollit në Europë, UEFA-s, Aleksander Ceferin ka bërë një kërcënim të drejtpërdrejtë për ekipin e Real Madridit.

Ceferin ka thënë se shansat që ndeshja mes Real Madridit dhe Chelseat në fazën gjysmëfinale të UEFA Champions League mund të mos luhet, shkruan IndeksOnline.

“Janë disa gjasa që ndeshja mes Realit dhe Chelseat të mos luhen”, ka thënë Ceferin.

Krejt kjo dramë po shkaktohet pas themelimit të ‘European Super League’. Madje insistimi i Florentino Perezit mund të shkaktoj probleme të mëdha në këto ditët në vijim.

Ndeshja mes Real Madrid dhe Chelseat është e paraparë të zhvillohet më 27 prill (ditë e martë).

Leave a Reply