Pjanic prezantohet nga Barcelona, zgjedh numrin 8

0
81

Barcelona ka prezantuar përforcimin e ri, Miralem Pjanic.

Miralem Pjanic është prezantuar si futbollist i ri i Barcelonës.

Klubi katalan ka prezantuar përforcimin e ardhur nga Juventus në një konferencë për media ku ai u shfaq i shoqëruar nga presidenti Josep Maria Bartomeu, transmeton lajmi.net.

Pjanic iu bashkua Barcelonës në marrëveshje shkëmbimi me Arthur Melon i cili nënshkroi me Juventusin.

Pjanic ka zgjedh numrin 8 që i takonte legjendës së klubit, Andres Iniesta.

Mesfushori boshnjak ka nënshkruar kontratë me Barcelonën deri në qershor të vitit 2024 dhe ka klauzolë me vlerë prej 400 milionë euro. 

https://platform.twitter.com/embed/index.html?creatorScreenName=lajminet&dnt=false&embedId=twitter-widget-0&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1305834229780144129&lang=en&origin=https%3A%2F%2Flajmi.net%2Fweb%2Ftweet-button&siteScreenName=lajminet&theme=light&widgetsVersion=219d021%3A1598982042171&width=550px

Leave a Reply