Pas një super-sezoni në Superligë, Daku zyrtarisht rikthehet në Kroaci

0
49

Sulmuesi kosovar, Mirlind Daku zyrtarisht është rikthyer në Kroaci te skuadra e NK Osjek.

Pas një super sezoni, Daku me 31 gola mbi supe largohet nga skuadra e Superligës së Kosovës, Ballkani, shkruan IndeksOnline

Lajmin e ka bërë të ditur vet klubi përmes rrjeteve sociale: “Huazimi i Mirlind Dakut nga NK Osjek (Kroacia) i cili duke mbrojtur ngjyrat e klubit tonë hyri në histori si golashënuesi me i mirë, skadon në këtë muaj gjatë së cilit ai do të kthehet në klubin kroat. Daku na ka dhuruar shumë emocione gjatë kohës sa ka djersitur fanellën e portokalltë, të cilin e falënderojmë dhe  i dëshirojmë shëndet dhe suksese në vazhdim të karrierës.”

Leave a Reply