Ndahet nga jeta ish-futbollisti dhe ish-trajneri i Lirisë, Islam Slishani

0
30

Sot ( e shtunë) në orët e vona ka ndërruar jetë Islam Slishani, në moshën 79-të vjeçare, thuhet në njoftimin e klubit.

“I ndjeri në rininë e hershne si futbollistë ka bërë karrierë me KF Liria, ndërsa më pas ka qenë edhe trajner i Lirisë.
Kontributi i tij në futbollin prizrenas dhe ate kosovar, do të mbetet i pa harruar.
Me këtë rast, KF Liria shprehë ngushëllimet më të thella për familjen Slishani, veteranët e futbollit dhe sportistët e miqtë e të ndjerit.’Na, lejoni që të ndajmë me ju këto momente pikëllimi për humbjen e familjarit Tuaj’, thuhet në ngushëllimin publik të KF Liria”, thuhet në njoftim./04 Online

Leave a Reply