Momenti kur Robin Haxhi Krasniqi ja fik dritat boksierit gjerman (VIDEO)

0
241

Robin Haxhi Krasniqi ka arritur të shpallet Kampion i Botës në dy kategori, WBA dhe IBO, duke e mposhtë kampionin e deri më tashëm, Dominic Boesel.

Krasniqi arriti që në rundin e tretë ta demoloj tërësisht gjermanin që ishte i pashpresë përball goditjeve të kosovarit, transmeton Indeksonline.

Robini kishte një kohë të gjatë që po tentonte të fitonte këta tituj. Në dy tentimet e para kishte dështuar. Kurse e treta doli e vërteta./Indeksonline/

Leave a Reply