Messi e do trajnerin e Leeds United te Barcelona

0
193

Lionel Messi ka një emër për stolin e Barcelonës.

Ylli argjentinas i Barcelonës, Leo Messi, thuhet se tashmë ka zgjedhur një emër të cilin e dëshiron të jetë në krye të stolit të skuadrës.

Trajneri i Leeds United, Marcelo Bielsa, thuhet të jetë i preferuari i Messi për të zëvendësuar Quique Setien.

Bielsa është gjithashtu nga Argjentina dhe ka bërë një punë të shkëlqyer me Leeds, dhe ‘The Sun’ raporton se ai pëlqehet nga gjashtë herë fituesi i Topit të Artë, transmeton ‘lajmi’.

65 vjeçari ka rikthyer skuadrën e Leeds në Premierligë për herë të parë pas shumë viteve, pasi fitoi Championshipin.

Kontrata e Bielsa me Leeds skadon këtë muaj dhe Messi do të preferonte shkarkimin e Setien për të afruar Bielsan në ‘Camp Nou’. 

Leave a Reply