Marrëveshja është afër, Bale rikthehet në Tottenham

0
48

Gareth Bale do të rikthehet te skuadra e Tottenham Hotspur.

Gareth Bale po rikthehet në Tottenham.

Sulmuesi uellsian është në prag të largimit nga Real Madrid dhe rikthimit te ish skuadra e tij nga Premierliga, ka njoftuar Fabrizio Romano nga “Sky Sport”, transmeton lajmi.net.

“Marrëveshja është duke u afruar, detajet e fundit të saj janë duke u realizuar. Bale tashmë u ka thënë bashkëlojtarëve të tij se do të transferohet në Tottenham”, shkroi Romano në Twitter.

Bale nuk zë vend në planet e trajnerit Zinedine Zidane në Real Madrid dhe është i mirëseardhur në Tottenham te Jose Mourinho. 

https://platform.twitter.com/embed/index.html?creatorScreenName=lajminet&dnt=false&embedId=twitter-widget-0&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1306342214746898441&lang=en&origin=https%3A%2F%2Flajmi.net%2Fweb%2Ftweet-button&siteScreenName=lajminet&theme=light&widgetsVersion=219d021%3A1598982042171&width=550px

Leave a Reply