Maqedoni e Veriut – Kosovë luhet në këtë datë

0
56

Ndeshja mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës do të luhet më 8 tetor në Shkup, e vlefshme për gjysmëfinalen e fazës play-off të Ligës së Kombeve.

Shtëpia e futbollit evropian në mbledhjen e mbajtur sot, ka dalë me vendim që ndeshjet e play-off për kualifikim në Kampionatin Evropian të vitit të ardhshëm do të luhen në tetor, kurse finalet në nëntor.

Kombëtarja e Kosovës do të përballet me Maqedoninë e Veriut në Shkup më 8 tetor, ndeshja e cila parashihet të luhet pa tifozë.

Në rast fitoreje, skuadra e Challandes pret fituesin e ndeshjes Bjellorusi – Gjeorgji, për të luajtur në finalen e madhe më 12 nëntor.

Kujtojmë se shkaku i pandemisë së koronavirusit, ndeshja ishte shtyrë fillimisht për muajin qershor, ndërsa para fillimit të pandemisë, ndeshja ishte paraparë të luhej në muajin mars.

Leave a Reply