Ky është formacioni i Kosovës kundër Çekisë

0
59

Më pak se dy orë na ndajnë nga fillimi i ndeshjes së Përfaqësueses  së Kosovës dhe Republikës së Çekisë, në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro2020”, shkruan Insporti.

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes për këtë ndeshje është përballur me “kokëdhimbje” për shkak të krizës me lëndime të futbollistëve.

Challandes nuk ka mundur të llogaritë në shërbimet e yjeve si Milot Rashica, Arbër Zeneli, Benjamin Kololli, Hekuran Kryeziu dhe Herolind Shala.

Insporti ka mësuar formacionin startues të Kosovës për këtë sfidë.

Leave a Reply