Kosova e pafuqishme, mposhtet nga Greqia

0
443

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka pësuar humbjen e parë në Ligën e Kombeve në këtë vit.

Dardanët, sot janë mposhtur nga Greqia me rezultatin 2:1, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, transmeton Klan Kosova.

Helenët zhbllokuan shpejt rezultatin pasi shënuan në minutën e 2-të të takimit me Dimitrios Limnios.

Kosova, në pjesën e parë kishte disa raste shënimi ku Arbër Zeneli ishte i vetëm me portier por që nuk arriti të shënonte, ndërsa rast të mirë kishte edhe Valon Berisha krejt në fund të kësaj pjesë loje, por që porta mbeti e paprekur.

Pjesën e dytë, grekët e nisën sërish furishëm. Gjashtë minuta pas fillimit, Dimitrios Siovas, realizoi për 2:0.

Dhjetë minuta para fundit, Kosova shënoi golin e nderit me Bernard Berishën, e që ishte edhe rezultati final i takimit.

Kujtojmë se ndeshja e radhës për Kosovën do të jetë pas një muaji, më saktë më 8 tetor ndaj Maqedonisë së Veriut.