Këto janë fjalët e Bernard Challandes pas fitores ndaj Çekisë

0
70

Para afro 15’të minutash është mbyllur dueli mes Kosovës dhe Çekisë.

Kosova për kundër mungesave të mëdhave, sërish tregoi shpirt luftarak, duke e rikthyer rezultatin nga disavantazhi shkruan GazetaBlic transmeton 04 Online.

Për Kosovën golat i shënuan Muriqi e Vojvoda, derisa për çekët realizoi Shcick.

Ndërkaq, për mikrofonët e Supersport, pas ndeshjes, foli selektori Challandes u shpreh i lumtur me fitoren:

“Ishte ajo që na u deshë. U angazhuam maksimalisht dhe me ndihmën e tifozëve ia arritëm qëllimit. Patëm mungesa, por kemi lojtarë të tjerë që mund të luajnë në ato pozita. Mua më pëlqeu fakti se skuadra reagoi si skuadër”.

Leave a Reply