Ibrahimoviç: “Donnarumma mund të ishte Maldini i ri në Milan”

0
24

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan, beson se Gigi Donnarumma po gabon me largimin nga Kuqezinjtë.

Ai është në fundin e kontratës dhe gjatë verës do të largohet si lojtar i ri.

Duke folur për Gazzetta dello Sport, Ibrahimovic tha: “Ai është portieri më i mirë në botë, më besoni, mund të ishte bërë Paolo Maldini i ri në Milan”, tha Ibra.

PSG, Manchester United dhe Juventus e duan portierin, që më shumë raportohet se po shkon në Paris.

Leave a Reply