Haxhi Krasniqi rikthehet me fitore, e dërmon çekun Stanislas Eschner

0
130

Ka përfunduar meçi i sontëm mes boksierit shqiptar, Robin Haxhi Krasniqi dhe çekut Stanislas Eschner.

Në përballjen e zhvilluar sonte, Krasniqi ka dalur fitimtar, raporton “Zeri.info”.

Në rundin e gjashtë, boksieri i famshëm nga Kosova fitoi pas ndërhyrjes së gjyqtarit.

Image

Ndryshe, kjo ishte hera e parë që Krasniqi del në ring pas 15 muajsh.

Ai ka qenë më parë edhe kampion i Evropës në kategorinë përkatëse në boks.

Image

Leave a Reply