Guerriero rinovon zyrtarisht me Dortmundin

0
98

Një rinovim i rëndësishëm në shtëpinë e Borussias së Dortmundit.

Edhe pse në verë u fol shumë për një largim të tij, Raphael Guerriero ka vendosur të qëndrojë te Borussia e Dortmundit pasi ka zgjatur zyrtarisht kontratën me verdhezinjtë. Klubi gjerman ka njoftuar rinovimin e kontratës të anësorit portugez deri në vitin 2023.

Guerriero është pjesë e Dortmundit që prej vitit 2016 dhe deri tani regjistron 80 paraqitje dhe 15 gola me Dortmundin./SS

Leave a Reply